Patrové postele jsou ideální pro sourozence

Patrové postele jsou ideální variantou postýlek v případě, že jeden pokoj sdílí sourozenci. Patrové postele se skládají ze dvou ložných ploch, které jsou ve většině případů umístěny vodorovně nad sebou. Netradiční spaní se dětem líbí. Spát v patrové posteli naskýtá mnohá dobrodružství. Problém nastane, když obě děti chtějí spát v horní části postele. Ale nebojte, však ony se děti nějak dohodnou. Koneckonců se mohou střídat. Výměna matrace není nijak náročná, a tak se mohou děti o vrchní část postele jednoduše podělit.

Patrové postele šetří místo

Patrové postele šetří místo, o tom není pochyb. Právě proto je tento typ postelí upřednostňován kdykoliv dospělí zápasí s nedostatkem volné plochy v dětském pokojíčku. Jak jistě všichni dobře víme, je hrací plocha pro dítě nanejvýš důležitá. Tak proč by v pokojíčku měly být dvě postele místo jedné? Patrová postel, ač nabízí dvě ložné plochy, zabere místo jen jako jedna postel a tím je velice efektivní volbou. Ve většině případů však není úspora jediným bonusem, který tato postel nabízí. Téměř každá patrová postel nabízí i úložný prostor, který je řešen v dolní části postele formou šuplíků. Patrové postele nabízejí i možnost rozložení. V takové posteli pak nespí jedno, ani dva, nýbrž tři děti. A to je už co říct. Díky patrové posteli s možností rozložení vás nepřekvapí ani nečekaný malý nocležník.

Patrové postele jsou stále oblíbenější

Díky výše zmíněným výhodám jsou patrové postele stále oblíbenější. Upřednostňují je rodiče dětí, které společně sdílejí pokojíček. Patrová postel uleví volné ploše v malých místnostech, především v bytech, kde je úspora místa klíčová. Patrovou postel děti využijí dlouhou dobu, vyměnit ji budete muset až tehdy, když zatouží po soukromí a nebudou chtít dále sdílet jeden kousek nábytku. To ale kolikrát budete muset řešit i samostatný dětský pokojíček, především v případě holky a kluka. Ani v této chvíli však nemusíte zoufat. V nabídce našeho e-shopu DEN A NOC vám nabídneme další postýlky, které vyřeší tento problém.

Václav Matal