Kuchyňské dřezy

Kuchyňský dřez je neodmyslitelnou součástí kuchyňské linky i v domácnostech, které mají myčku nádobí. Slouží především jako prostor na mytí špinavého nádobí, nebo alespoň na odkládání špinavého nádobí a na pohotové omývání nádobí podle potřeby. Nemít kuchyňský dřez by bylo v každém případě značně nepohodlné. Umyvadla sice mohou posloužit jako alternativa kuchyňského dřezu, obvykle však nejsou zcela vyhovující co do velikosti, tvaru a odolnosti materiálu proti poškrábání a jinému zevnímu poškození.

Kvalitní, odolný kuchyňský dřez nemusí být nutně dobrou investicí pouze pro svoji hlavní funkci, ale taktéž pro svůj designový vzhled. Mnohé kuchyňské linky jsou situovány tak, aby byl kuchyňský dřez v samotném centru, a stal se tak klíčovým prvkem celé kuchyně.

Přední výrobci kuchyňských dřezů a baterií proto dbají nejen na kvalitu užitého materiálu, ale také na stylovost a různorodost povrchových úprav a barevných odstínů, aby tím splnili estetické nároky zákazníků. I dobře zvolený kuchyňský dřez a baterie se tak mohou stát předmětem obdivu vašich návštěv.

Dřezy do kuchyně – typy, druhy materiálů a jejich údržba

Dřezů do kuchyně je v současnosti nesčetné množství. Vybírat lze podle materiálu, velikosti a tvaru, účelu a druhu montáže. Není tomu tak dávno, co se začal k výrobě kuchyňských dřezů používat moderní nerez, který se stal rychle velikým hitem a teprve nedávno přišel na trh dřez granitový. Nerez brzo nahradil většinu keramických dřezů díky své nízké ceně a granitové dřezy jsou populární pro svoji velmi vysokou odolnost. Čerstvou novinkou jsou také tzv. Tectonite dřezy Franke, které vynikají taktéž vysokou odolností a 100% recyklovatelností. Především je ale důležité zvolit správného výrobce, který představuje záruku kvalitního materiálu a designového zpracování.

Údržba jednotlivých dřezů se liší na základě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Každý materiál, ať už nerez, granit, nebo keramika mají odlišné nároky na údržbu, jelikož je každý z nich jinak náchylný na působení minerálů obsažených ve vodě, chemických látek v saponátech i oproti povrchovému poškození způsobeným nedbalým zacházením. V každém případě se vyplatí o svůj dřez pečovat, zejména pokud se jedná o značkový, cenově náročnější kousek. Existuje mnoho různých vynalézavých způsobů, jak vyčistit například usazeniny způsobené tvrdou vodou a jiná chemická znečištění. Mnozí lidé mohou mít své vlastní metody, avšak jediným zaručeným způsobem, jak efektivně čistit a chránit kuchyňský dřez a baterii je zakoupit přípravek speciálně vyvinutý k tomuto účelu. Na trhu lze nalézt celou škálu univerzálních čističů kuchyňských dřezů, ale také přípravky pro specifický druh materiálů.

Kuchyňské dřezy levně?

Kuchyňské dřezy se dají velmi výhodně koupit na internetových e-shopech, kde lze obvykle najít nabídku zvýhodněných setů s bateriemi a zlevněných dřezů ve výprodeji. Internetový obchod Dobrá Cena je jedním z předních, zákazníky prověřených E-shopů se značkovými kuchyňskými dřezy, bateriemi, doplňky a příslušenstvím.

Václav Matal