Dřezy do kuchyně Blanco – jak na osazení dřezu?

Pokud vybíráte kuchyňské dřezy Blanco, zaměřte se v nejprve na šířku spodní skříňky v porovnání s vytouženým dřezem tak, aby se do plánované kuchyňské linky vešel. Pokud máte linku jen trochu standardních rozměrů, pravděpodobně v tom nebude problém. Nyní přichází na řadu otázka, do jaké úrovně dřez vůči pracovní ploše usadit. Nejklasičtější a také nejjednodušší je zaručeně horní osazení na pracovní desku. Truhlář přitom využije silikon pro utěsnění případných netěsností. Další možností je osazení pod hranu pracovní plochy. Jedná se o nepřehlédnutelné řešení, zajišťující snadný úklid drobků na pracovní ploše jednoduchým shrnutím.

Kuchyňské dřezy Blanco pro linky z přírodního kamene

Pokud jste hrdým vlastníkem pracovní linky z přírodního kamene či kompozitu, připadá pro vás v úvahu vkusné řešení, jako jsou kuchyňské dřezy Blanco zabudované do úrovně pracovní plochy. Zapuštěný dřez tak tvoří s pracovní plochou elegantní linii. Truhlář musí do desky zafrézovat drážku pro zapuštění dřezu, informujte ho proto předem o vámi zvolené variantě.

Kuchyňské dřezy Blanco – jak velký je problém s orientací dřezu?

Obáváte se dělení na levostranné a pravostranné dřezy do kuchyně Blanco?  Nejedná se zase o tak závažný technický problém, jak by se mohlo zdát. A jak se tedy orientace dřezu odlišuje? Východiskem je skutečnost, zda je nádržka dřezu na levé či pravé straně. Tomu pak odpovídá umístění baterie a odpadu pro dřez. Pokud vám to prostorové rozložení pracovní plochy umožní, orientujte se určitě podle vaší preferované ruky v běžném životě. Pravák bude raději odkládat umyté nádobí na pravou stranu k odkapu, levák zase s chutí využije levý odkap. A pokud jsou v domácnosti dva kuchaři s rozdílnou levopravou orientací? Jestliže si nechcete hodit mincí, postupujte při výběru podle logiky při přípravě potravin. Z lednice do dřezu, z dřezu na odkap a krájení, následně na sporák. V případě, že již máte rozvržené alespoň základy rozmístění dalších spotřebičů, je zřejmě jasno i ve výběru orientace dřezu.

Václav Matal