Pánská móda – pestrý svět džín i tepláků

Jste-li dáma, vaše módní možnosti jsou pestré, rozhodně neznáte jen džíny, avšak ke stereotypu není odsouzen ani svět pánského oblečení. Rozhodně vás ale nebudeme nutit hned k extravagancím typu ultra krátké šortky, jako se podobné výstřelky objevily aktuálně na módních molech. Byť se tak stalo pod vlajkou světově proslulých značek. Móda je zkrátka hra, která je tak trochu světem sama pro sebe a nebere se příliš vážně. Jak se tedy obléct, když vás už černošedá nuda omrzela?

Pánské teplákové soupravy

Konzervativně smýšlejícím se nad teplákovými soupravami určenými kamkoli jinam než na běhání zvedá tep. Navíc se nám jako žhavý hit průběžně vrací maskáčovina. Pánské teplákové soupravy jsou zkrátka kousek zatracovaný i milovaný pro svou pohodlnost. Jak je nosit, abyste v nich nevypadali, jakože jste opravdu něco zapomněli, takže jste jen tak narychlo vyběhli ven v domácím oblečení? Volte takové tepláky, které mají střih kopírující vaši postavu a nohavice do manžety. V nich nebudete vypadat jako v oblečení po starším sourozenci. Nemusíte na sebe oblékat ty nejupnutější kousky, o pohodlí se navíc postará snížený sed. Harémové kalhoty si rozhodně oblíbily i vaše něžné polovičky.

Džíny jsou evergreenem, který ocení každý

Původně pracovní kalhoty amerických horníků, dnes široce akceptovaný kus šatníku, který se kromě těch nejformálnějších příležitostí hodí snad všude. Celosvětově se jich vyrobí něco přes miliardu kusů ročně v různých střizích. Níže vám některé z těchto střihů představíme. Který z nich bude k vaší osobnosti pasovat nejlépe?

  • Skinny fit

Nejužší dostupný střih opravdu těsně obepínající nohy, který si oblíbili především mladí muži. Jestliže slim fit akcentuje štíhlou postavu decentně, střih skinny fit tak činí zcela vyzývavě, ne proto vyhovuje každému. 

  • Slim fit

Slim džíny se vyznačují úzkým střihem od boků ke kotníkům. Na rozdíl od džínů střihu skinny fit jsou přeci jen trochu širší, s o malinko větším prostorem přes nohy. Pokud chcete decentně akcentovat svou štíhlou postavu, je toto perfektní typ džín pro vás. Nezapomeňte přitom ani na slim fit trička. Prakticky každá značka džín nabízí nějakou slim fit variantu, je tedy opravdu z čeho vybírat.

  • Regular fit

Běžný střih, vhodný pro muže střední (ale klidně i štíhlejší) postavy, kteří nechtěji nic akcentovat, ale především se chtějí cítit pohodlně, bez výstředností. Kalhoty nejsou příliš upnuté a nabízí tak dostatek komfortu k pohybu.

  • Tapered fit

Střih, který je volnější u stehen podobně jako regular fit a postupně se zužuje směrem dolů ve stylu slim fit. Jde o zajímavý kompromis nabízející dostatek pohodlí k pohybu, a zároveň částečně ostřejší kontury střihu slim fit. Hodí se pro štíhlejší, vysportované muže, kteří chtějí tento fakt zdůraznit, ale zároveň se nechtějí zcela vzdávat pohodlí.

  • Wide fit

Široký a volný střih odshora dolů. Možná nepředstavuje vrchol módy, zároveň ale nabízí maximální pohodlí a je vhodný pro všechny typy postav.

Pánské košile nejen na ples

Patříte spíše mezi vyznavače stylu klasického? Pak byste mohli sáhnout po nějaké z  pánských košil. Ovšem pozor, volnočasová verze určitě nevypadá jako ta, kterou oblékáte pod sako. Může být i v odvážných barvách, s nápisy nebo výraznými potisky. Potom se k ní budou hodit třeba klasické tmavé džíny, rozhodně vynechte kombinování mnoha odstínů, držte se „pravidla tří”, to znamená nejvýše tři barvy. Povolen je i krátký rukáv a vypasovaný střih. Mimo nich máme v nabídce ještě třeba pánské svetry, které váš zevnějšek dotáhnou k dokonalosti i za chladného počasí. Pro opravdu studené dny si můžete košili doplnit některou z pěkných pánských vest.

Václav Matal