Hledáte pohodlné plavky na léto? 5 důvodů, proč zvolit dámské tankiny!

Možná si právě vybíráte mezi jednodílnými a dvoudílnými plavkami na dovolenou a neuvědomujete si, že existuje ještě třetí možnost: dámské tankiny. Co ale vlastně jsou a proč zvolit právě je?

Co jsou tankiny?

Tankiny jsou dvoudílné plavky, které vypadají jako jednodílné. Svůj název získaly spojením dvou anglických slov, které vyjadřují jejich význam: tank top (tričko) a bikini (bikiny – spodní díl). Kompromis těchto dvoudílných a jednodílných plavek tedy vytváří dokonalý konzervativnější střih plavek s maximálním krytím, který ale stále dává ženám flexibilitu a volnost, která může občas u jednodílných plavek chybět.

Jaký je rozdíl mezi dámskými bikinami a dámskými tankinami?

Prakticky se dá říct, že tankiny jsou druhem bikin. Bikiny i tankiny jsou dvoudílný styl plavek, výrazně se ale liší v míře krytí. Zatímco bikiny odkrývají většinu vašeho těla, tankiny kryjí břicho i větší část dekoltu. Jaký typ tankin zvolíte už je ale čistě jen na vás.

Jaký typ postavy se hodí pro dámské tankiny?

Odpověď vás jistě potěší: tankiny mohou nosit všechny druhy postav! Vzhledem k tomu, že tankiny mají tolik střihů a způsobů, jak je nosit, jakékoliv tělo může vypadat v plavkách skvěle.

  • Pokud máte plnější dekolt, zvolte tankiny s maximální podporou kostice.
  • Pokud chcete co nejmíň upozorňovat na své větší bříško, zvolte strečový stahující materiál.
  • Pokud se necítíte dobře kvůli svým širším bokům, využijte možnosti plavecké sukýnky.

Top 5 důvodů, proč jsou dámské tankiny skvělé:

Pohodlí

Pokud se chcete cítit v plavkách nejen dobře a sebevědomě, ale i pohodlně, jsou plavky typu tankiny přesně pro vás. Už se vám někdy stalo, že vaše jednodílné plavky byly tak mokré, že jste si je ani nedokázala vysvléct? Ve dvoudílných tankinách je to prostě jednodušší! Dámské tankiny nabízejí kombinaci pohodlného krytí, ale zároveň možnost dvoudílných plavek.

Variabilita

Tankiny plavky se prodávají ve spoustě variabilních stylů. Toužíte po svítivých barvách, sportovnímu střihu, nebo si přejete větší krytí v oblasti bříška či ramen? Nemusíte se bát, že byste si nevybrala. Nabízejí se velké možnosti střihů, designů i délek.

Skvělé kombinace

Pokud chcete na dovolené zazářit i ve více jak jednom plavkovém outfitu, využijte možnost kombinování těchto dvoudílných plavek! Zapomeňte na nudné jednobarevné jednodílné plavky a ponořte se do zábavných barevných kombinací tankin.

Velikost prsou

Pokud se vám často stává, že najdete perfektní plavky, ale nesedí vám na hrudi, při výběru tankin nemusíte zoufat. Dámské tankiny nabízejí spoustu možností pro všechny typy dekoltů. Pokud potřebujete pevnou podporu kostice, chcete větší push-up podporu nebo dokonce hledáte plavky, které nabízejí možnosti plavecké protézy po mastektomii? Tankiny umožňují maximální svobodu a nabízejí různorodé typy vrchních dílů přesně pro vás.

Vhodné i pro neobvyklé typy těl

Tankiny jsou oblíbené především pro to, že eliminují všechny vaše frustrace, které mohly vzniknout při dřívějším nákupu plavek. Může se stát, že máte třeba neobvykle dlouhý trup, který vám kdysi nedovolil nosit jednodílné plavky. Velká výhoda těch dvoudílných je právě v tom, že nevadí, pokud máte dlouhý trup, v širokém spektru druhů dámských tankin si určitě vyberete.

Toto je 5 hlavních důvodů, proč jsou dámské tankiny vhodné plavky zrovna pro vás. Vyzkoušejte je samy a vězte, že se k jednodílným plavkám již nikdy nevrátíte! Tankiny patří svými lichotivými střihy k plavkám, které by měla vyzkoušet každá žena.

Máte už také zkušenost s tímto typem plavek? A vychvalujete si je tak, jako ostatní ženy, které je už vyzkoušely? Podělte se o ni s námi v komentářích.

Václav Matal