Odřené auto? I lak se dá dnes levně opravit

Určitě to znáte. Staráte se o svoji káru, dáváte jí lásku, tu nejlepší péči, jezdíte opatrně, koukáte se do zrcátek, ale když k ní ráno přijdete, najdete na jejím laku nepříjemné překvapení v podobě škrábanců. Nepozorný soused vám auto odřel. Co teď s tím? Spousta lidí zanadává a nechá to být, časem se jim to ale zle nevyplatí, auto totiž začne dříve nebo později rezivět. Ostatní dají auto do lakovny. Za pár korun předejdou tomu, aby auto začalo rezivět a ztratilo tak na hodnotě při případném prodeji. Jedna taková lakovna je i UNITED-C v pražských Dejvicích.

V lakovně UNITED-C si poradí s opravou poškozeného laku, ať už se jedná o škrábance, které jsou způsobené stářím auta či s mechanickým poškozením. Škrábance laku od kamínků, štěrku, dokonce i poškození laku klíčem, všechna tato poškození se dají snadno opravit pomocí metody takzvaného lokálního lakování.

Jak funguje lokální lakování?

Lokální lakování či oprava se často využívá při odstranění drobných škrábanců či při opravě důlků bez lakování. V takovém případě je po opravě potřeba nanést na karosérii ochrannou vrstvu. V souladu s využitou technologií je nutné po dokončení provést také rozleštění laku. Tato metoda výrazně šetří náklady, protože se nelakuje celý díl vozidla, ale pouze jeho část.

Sám jsem se přesvědčil o kvalitě lokálního lakování

Letos v lednu jsem si vyjel se svými kamarády z Prahy na hokejový zápas do Ostravy. Zápas dopadl super, vyhráli jsme, ale po příchodu ke svému auto jsem zjistil, že mi ho někdo, jak se říká objel klíčem. Nebudu vám psát, jaký jsem měl vztek. Po návratu do Prahu jsem ještě večer na internetu našel stránky společnosti UNITED-C. Bylo téměř osm hodin večer a já zkusil zavolat na uvedené číslo. Budete se divit, stejně jako jsem se divil já, i v tuto dobu mi zvedl telefon milý pán, kterému jsem popsal svůj problém a objednal se na druhý den odpoledne do servisu. Přijímací technik z UNITED-C zhlédl poškození mého poškrábaného auta a ujistil mě, že to půjde opravit metodou lokálního lakování.  Navíc mi sdělil, že pokud mám hodinu čas a počkám, lak mi hned opraví. Za hodinku a půl jsem odjížděl s opraveným vozem, jehož oprava mě stála zhruba jen jako cesta z Prahy do Ostravy a zpět.

Václav Matal