Podle čeho si vybrat vhodné parkoviště u letiště?

Pokud se rozhodneme použít leteckou dopravu, budeme se nejspíše zajímat o možnostech parkování u letiště. Při výběru vhodného místa můžeme dát na rady svých známých nebo najít nabídku na internetu. Nezávislé porovnání nám nabízí například internetová strana www.parkingunit.com. Na ní si lze vybrat vhodné parkoviště podle hodnocení ostatních řidičů. Dále zde najdeme informace týkající se vzdálenosti k letišti, počtu parkovacích míst a aktuální ceně. Veškeré údaje jsou pravidelně aktualizovány. Pokud je parkoviště více než z 90 % zaplněno, automaticky zmizí z nabídky a dále se nezobrazuje.

Parkoviště u letiště Praha

Často se stává, že na frekventovaných místech je problém s nalezením volného místa na parkovišti. Především u letiště to může způsobit komplikace. Spěcháme na letadlo a najednou zjistíme, že na parkovišti není volné místo. Hledání volné parkovací plochy nám může zabrat spoustu času. Tak se může stát, že daný spoj nemusíme stihnout. Naštěstí můžeme využít rezervaci. Tu můžeme provést buď telefonicky, nebo prostřednictvím rezervačního formuláře. Ten najdeme na internetových stránkách jednotlivých parkovišť nebo na webu www.parkingunit.com.

Parkování u letiště

parkování na letišti Václava Havla je k dispozici několik míst. Jednou z nejlepších možností je moderní parkoviště nacházející se v jeho těsné blízkosti. Svoje vozidlo tady mohou odstavit jak řidiči, kteří se zde zdrží pouze několik minut, když zrovna někoho odprovází, tak lidé cestující pryč na několik týdnů. Podle toho je parkoviště rozděleno na několik sektorů. Najdeme zde také VIP sekci se speciálními službami, mezi které patří doplnění paliva, dobití baterie, umytí vozidla  nebo vyčištění jeho interiéru. K dispozici je také bezpečnostní sejf pro cenné předměty.

Václav Matal