Přibývá vám vrásek? Aplikací botulotoxinu se jich zbavíte rychle a bezpečně!

Trápí vás vrásky na čele nebo okolo očí? Nehodláte se s nimi smířit? Aplikace botulotoxinu může být ideálním řešením! Chcete se zbavit vrásek, které jsou známkou přibývajícího věku? Rádi byste „omládli“? Tato moderní a vysoce efektivní metoda, která je navzdory mnoha předsudkům a spekulacím bezpečná, vám nabízí rychlou a spolehlivou cestu k cíli. Ovšem pouze v případě, když víte, kde tuto kosmetickou proceduru podstoupit! Na odbornosti a zkušenostech lékaře, jemuž se svěříte do rukou, zkrátka záleží. A nejen to. Velmi důležitá je rovněž kvalita aplikovaného materiálu!

Že se v tom příliš nevyznáte? To nejpodstatnější vám rádi vysvětlíme! A pokud snad máte obavy z případných komplikací, pokusíme se je rozptýlit!

Aplikací botulotoxinu proti vráskám

Estetická medicína má dlouholetou tradici. Rozmanitým klinikám i salonům krásy se vždy dařilo a to zejména v USA a také v západní části Evropy. Postupem času však tento obor prošel nebývalým rozvojem i v mnoha jiných koutech světa. A jak jste si možná stihli všimnout, zhruba v posledních třech dekádách vyrostla celá řada klinik estetické medicíny také u nás. Úroveň některých je mimořádně vysoká, zatímco jiným je asi lépe se vyhnout. Ale o tom až později.

Jisté je, že obor, který lidem nabízí všemožné metody zkrášlování, má stále více příznivců. Někdo si nechá zmenšit nos, někdo upravit prsa a další člověk zase aplikací botulotoxinu bojuje proti vráskám. Nakonec, proč ne? Všichni asi chceme vypadat co nejlépe. Jen je dobré vědět, kdy s podobnými úpravami přestat, což se však bohužel každému nepodaří. Pokud to ale s rozmanitými úpravami nepřeháníme, není na plastikách ani na dalších kosmetických zásazích do našeho vzhledu vůbec nic špatného. Souhlasíte?

Jak poznáte kvalitu?

Většina z nás chce pro sebe to nejlepší. O kosmetických procedurách, které mají za úkol vylepšit náš vzhled, to zřejmě platí dvojnásob. Zdaleka ne vždy jsme však schopni rozlišit, zda je konkrétní typ zákroku pro nás vhodný nebo jestli je jeho aplikace spolehlivá a bezpečná. Zkrátka nevíme, podle čeho se rozhodnout. A podobné je to také s úrovní jednotlivých klinik. Jde například o personál, který na nich působí. Je totiž smutným faktem, že lze čas od času narazit na „odborníky“, jejichž kvalifikace je přinejmenším sporná. A tím se dostáváme k faktorům, které by měly mít při vašem rozhodování hlavní slovo.

Rádi byste se zbavili vrásek? Hodláte k tomu využít předností botulotoxinu? Až narazíte na kliniku, která aplikaci této látky nabízí, a nebudete si jisti jejími kvalitami, nejlépe se zorientujete podle těchto dvou hledisek:

  • K dispozici vám musí být pouze zkušení lékaři s potřebnou kvalifikací. Například dermatolog a plastický chirurg. Jejich vzdělání si neváhejte předem ověřit!
  • Použitý botulotoxin musí být nejvyšší možné kvality. Ideálně tzv. typ A, jehož účinky i bezpečnost jsou potvrzeny klinickými studiemi a také řádnou certifikací!

Metoda je rychlá, účinná i bezpečná

Chcete oddálit stárnutí? Rozhodli jste se bojovat s vráskami? Na rozdíl od dávné minulosti, která byla v tomto ohledu poněkud „divoká“, máte dnes k dispozici sofistikované a spolehlivé metody. Aplikace botulotoxinu je z nich asi nejefektivnější. Je nejenom rychlá, ale především vysoce účinná a navíc i bezpečná. Jak jsme ale řekli, musíte dát pozor, aby vás ošetřili skuteční profesionálové a použili k tomu výhradně kvalitní a certifikovanou látku! V takovém případě si metoda bez problémů poradí s širokým spektrem vašich vrásek. Například? Posuďte sami:

  • Koriguje horizontální vrásky na čele
  • Spolehlivě eliminuje vrásky u kořene nosu
  • Zbaví vás vějířovitých vrásek okolo očí
  • Odstraní vrásky z okolí úst

Co je ještě dobré vědět?

Než se pro aplikaci botulotoxinu definitivně rozhodnete, měli byste vědět ještě pár věcí. Třeba to, že se zákrok provádí ambulantně a trvá pouze pár minut. Nebo že vpichy po jehle téměř okamžitě zmizí a nikdo na vás tedy nepozná, že jste právě absolvovali nějakou kosmetickou proceduru. První výsledky se zpravidla dostavují nejpozději pátý den po ošetření a s přibývajícím časem jsou stále markantnější. Chcete, aby byl efekt botulotoxinu co největší? Pak bude rozumné, když si alespoň prvních 48 hodin po zákroku odepřete saunu, opalování a také jakoukoliv intenzivní fyzickou aktivitu!

Ještě váháte? Nebo jste už přesvědčeni, že jste konečně našli ten správný způsob jak zatočit s vašimi vráskami?

Václav Matal